Plecaki i tornistry szkolne – jak je wybrać?


plecaki szkolne majewski sklep

Plecak lub tornister, to obowiązkowy przedmiot, które powinno mieć każde dziecko uczęszczające do szkoły. Książki, zeszyty, piórnik i drugie śniadanie, to podstawowe wyposażenie plecaka. Często, ciężar wyposażenia plecaka jest na tyle duży, że dziecko musi odkładać niektóre książki do szkolnej szafki.

Niekiedy zdarza się, że pojemność plecaka nie wystarczy by pomieścić wymienione i dodatkowe elementy. Wybierając tornistry do szkoły dla swoich dzieci, musimy kierować się wygodą i praktycznością. Obecnie, plecaki produkowane są tak, by zapewnić każdemu dziecku wygodę, nawet w przypadku gdy cały plecak jest wypełniony książkami.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając plecak lub tornister szkolny? Aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczny i komfortowy pobyt w szkole, trzeba wybrać odpowiedni plecak według poniższych kryteriów.

Co powinien zawierać plecak szkolny?

Odblaski – każdy plecak powinien być obowiązkowo wyposażony w kilka odblasków z każdej strony. Dzieci, wracając ze szkoły muszą być widoczne przez kierowców, zwłaszcza na jesień lub w zimie. Odblaski powinny być wmontowane w plecak. Często, możemy również kupić tornister, którego szelki są wykonane ze specjalnego materiału widocznego w ciemności. Nierzadko także, części odblaskowe, to linie podobne do tych znajdujących się na kamizelkach odblaskowych.

Jakie szelki? – największą wygodę zapewnią szelki, które mogą być regulowane. Dzieci w każdym wieku, mogą mieć inny wzrost, a plecak często jest wygodniej nosić, gdy szelki są bardziej poluzowane. Noszenie plecaka jest jednak inaczej wygodne dla każdego dziecka. Szelki do plecaków muszą mieć odpowiednią długość, by zapewnić wygodę każdemu użytkownikowi.

tornistry szkolne sklep

 

Stelaż na kółkach – jest to dodatek, który znajduje się w wielu modelach. Plecaki i tornistry są niekiedy na tyle ciężkie, że naszym maluchom sprawia trudność noszenie ich. Dlatego istnieje dzisiaj możliwość zakupienia specjalnych plecaków, które mają wmontowane stelaże z kółkami, podobnie jak walizki podróżne. Kółka zapewniają dziecku wygodę i minimalizują czas noszenia ciężkiego plecaka na plecach.

Właściwości porządnego plecaka

Materiały – mocny i nieprzemakalny materiał, z jakiego wykonany jest plecak, to podstawa. Plecak lub tornister, musi chronić książki, zeszyty oraz pozostałe wyposażenie szkolne. Materiał nie może być nasiąkliwy, gdyż zwiększa to jego ciężar. Dodatkowo, jakiekolwiek wylanie soku, jogurtu, farby lub innego produktu, zapobiegnie poplamienie stron książek. Poza tym, materiał musi być odporny na rozerwanie lub inne uszkodzenia. Trzeba kupić plecak, który będzie miał utwardzaną część, która styka się z plecami.

Pojemność plecaka – jak wiadomo, każdy uczeń musi nosić do szkoły pełne wyposażenie. Wszystkie książki, zeszyty, śniadanie i dodatkowe elementy, muszą zmieścić się w plecaku. Plecak pojemny nie zawsze musi być równoznaczny z jego rozmiarem. Budowa i materiał plecaka, powinny być w stanie pomieścić wszystkie wyżej wymienione elementy w środku.