Zalety prywatnego przedszkola — dlaczego warto wybrać ten rodzaj placówki?

Jako rodzic zapewne chcesz dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Pragniesz, aby miało ono wszelkie możliwości odniesienia sukcesu w życiu. Jednym ze sposobów zapewnienia dziecku przewagi jest wysłanie go do prywatnego przedszkola.

Przedszkole publiczne a prywatne. Jakie są zalety prywatnych placówek?

Zapisanie dziecka do prywatnego przedszkola oznacza liczne korzyści dla rodziców oraz ich podopiecznych. Oto niektóre z nich.

Indywidualne podejście do uczniów

Średnia wielkość klasy w przedszkolu prywatnym to około 15-20 uczniów; co więcej, czasem zdarzają się nawet grupy liczące po kilku maluchów. Tymczasem, średnia liczebność grup w przedszkolu publicznym to nierzadko ponad 20 uczniów. Mniejsza liczebność klasy sprawia, że przedszkolaki mogą liczyć na indywidualną uwagę opiekuna i więcej okazji do interakcji między uczniem a nauczycielem. Jest to atut, którego nie sposób przecenić na tym ważnym dla dziecka etapie rozwoju, jakim jest okres przedszkolny.

Ponieważ w klasie jest mniej uczniów, nauczyciele zatrudnieni w prywatnych placówkach mogą poświęcić każdemu uczniowi więcej czasu oraz udzielić wsparcia. Oznacza to, że jeśli Twoje dziecko zmaga się z jakimś problemem, nauczyciel będzie miał więcej czasu, aby pomóc mu go rozwiązać. Oznacza to również, że Twoje dziecko lepiej pozna swojego nauczyciela i poczuje się bardziej komfortowo, zadając pytania oraz uczestnicząc w zajęciach. Niestety, na tego typu wsparcie nie zawsze można liczyć w przypadku dzieci, które uczęszczają do placówek publicznych.

Indywidualne podejście do dzieci to ważna, ale nie jedyna korzyść, którą daje prywatne przedszkole. Tego typu placówki często mają elastyczny program nauczania niż ośrodki publiczne. Oznacza to, że tematy omawiane na każdej lekcji są starannie zaplanowane, a treść zajęć – dostosowana do faktycznych postępów dzieci. Może to być korzystne dla maluchów, które rozwijają się przecież w różnym tempie.

Wyższa jakość edukacji

Przedszkola prywatne zapewniają wyższą jakość edukacji niż przedszkola publiczne. Twoje dziecko otrzyma lepsze wykształcenie i będzie lepiej przygotowane do szkoły podstawowej, jeśli wyślesz je do placówki niepublicznej. W prywatnym ośrodku można liczyć na dodatkowe zajęcia w takich dziedzinach jak np. języki obce, szachy, podstawy robotyki czy informatyka dla dzieci.

Takie podejście pozwala na bardziej zindywidualizowaną edukację każdego dziecka. Dzięki większej indywidualnej uwadze dzieci mogą uczyć się we własnym tempie i otrzymywać pomoc, której potrzebują, aby odnieść sukces. Prywatne przedszkola często mają też bardziej zaawansowany program nauczania niż szkoły publiczne. Oznacza to, że Twoje dziecko będzie miało do czynienia z trudnymi materiałami, które przygotują je do przyszłego sukcesu w szkole i życiu.

Weryfikacja uczniów i nauczycieli

Last but not least, prywatne przedszkola są zwykle bezpieczniejszym środowiskiem niż przedszkola publiczne. Dzieje się tak, ponieważ szkoły prywatne są w stanie dokładnie sprawdzać zarówno swoich uczniów, jak i pracowników.

Prywatne czy publiczne przedszkole – jakie wybrać?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że przedszkola prywatne są przeznaczone tylko dla zamożnych, a ich wybór stanowi przejaw snobizmu. Z drugiej jednak strony koszt tego typu usług nie jest szczególnie wysoki. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści, jakie oferują podopiecznym oraz ich rodzicom placówki prywatne, wydatki z tego tytułu należy potraktować raczej jako długofalową inwestycję w rozwój dziecka.

Podsumowanie

Generalnie, przedszkole prywatne zazwyczaj oferuje wyższą jakość edukacji niż przedszkole publiczne. Wynika to z faktu, że szkoły prywatne są w stanie przyciągnąć i zatrzymać lepiej wykwalifikowanych nauczycieli, oferować mniejsze klasy i mieć więcej zasobów dostępnych na jednego ucznia.

Wiele wskazuje na to, że prywatne przedszkole stanowi najlepszy sposób na zapewnienie dziecku przewagi. Dzięki takim czynnikom jak mniejsze klasy, indywidualna opieka oraz elastyczny program program Twoje dziecko otrzyma edukację na dobrym poziomie. Ponadto prywatne przedszkole zapewnia bardziej opiekuńcze środowisko. Daj swojemu dziecku jak największe szanse na sukces, zapisując je do prywatnego przedszkola.

Ostatecznie decyzja należy do Ciebie, ale z pewnością warto rozważyć wysłanie dziecka do prywatnego przedszkola.

Jesteś już przekonany co do tego, by wybrać prywatną placówkę? Jeżeli tak, to zdecyduj się na przedszkole prywatne w Toruniu.