Bujaki, foteliki i siedziska dla dzieci


bujak dla dziecka

Foteliki i siedziska dla dzieci stanowią dzisiaj jeden z najbardziej popularnych akcesoriów dla dzieci dostępnych na rynku. Bujaki są przeznaczone raczej dla niemowląt, by je ukołysać. Różnego rodzaju siedziska dla dzieci są dobierane według potrzeb. Wielu rodziców decyduje się na zakup bujaka przenośnego, w którym będzie się bujać dziecko podczas większych zakupów. Nie zawsze wózek przewyższa foteliki. Zakupy i odwiedziny są o wiele bardziej wygodne z fotelikiem, niż z wózkiem.

Różne rodzaje fotelików i siedzisk dobiera się według naszych wymagań i potrzeb. Rodzice, którzy kupują foteliki dla dzieci, muszą najpierw zastanowić się nad celem siedziska. Ze względu na wielość siedzisk, można kupić fotelik przenośny, który często zastępuje wózek. Dodatkowo, bardzo popularny jest także bujak dla dziecka. Maleństwo umieszczone w nim może być przenoszone lub kołysane.

Jaki bujak?

Jeśli chodzi o rodzaje bujaków – możemy zakupić nie tylko bujak przenośny. Popularne są również bujaki w kształcie koników lub innych zwierzątek. Dziecko, które posiada własne bujane siedzisko, może chętniej bawić się samo w pokoju. Niesamowitą rozrywką dla malutkiego dziecka, jest właśnie bujanie się na koniku.
Warto również wspomnieć o różnym rodzaju siedzisk – często kupowane są specjalne pufy, dopasowane do najmłodszych dzieci. Wykonane z mięciutkiego materiału pufy, mają wiele funkcji. W zależności od rozmiaru, pufy mogą być jednocześnie siedziskiem i łóżkiem. Wygodne i miękkie siedzisko często służy maluchom także do zabawy. Niekiedy, można również spotkać siedziska, które reagują na nacisk, przez co nasza ręka może się nieco zagłębić w pufie. Małe dzieci jednak ważą mniej, więc nie istnieje żadne ryzyko zapadnięcia się w pufę.

bujak dla dziecka

Czym się kierować w wyborze fotelika?

Obecnie, producenci oferują nam bezpieczne i stabilne foteliki, które można dobierać do wzrostu, wieku i wagi naszych dzieci. Dostępne kolory oraz wzory wnętrza fotelików są tak liczne, że rzadko kiedy się one powtarzają. Wybierając odpowiedni fotelik dla naszego dziecka, najważniejsze jest to, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Maleństwo, które znajduje się w siedzisku, musi mieć specjalnie dopasowane pasy bezpieczeństwa. Nie mogą one być zbyt luźne czy zbyt ciasne. Istotny jest również materiał, który pokrywa wewnętrzną stronę fotelika. Nie może on się ślizgać czy być chropowaty, by nie drapał dziecka. Warto także zwrócić uwagę na wygodę. Dziecko, dla którego fotelik jest zakupywany, musi mieć zapewnioną swobodę w ruchach i ewentualnie w spaniu.

Foteliki, pufy, siedziska, bujaki oraz inne rodzaje, mogą zostać zakupione również na dłuższą ilość czasu. Wybór właściwego fotelika dla naszego dziecka warto poprzedzić zdobyciem wystarczającej wiedzy na ten temat. Często, kupując fotelik lub inne siedzisko dla dziecka po raz pierwszy, możemy nie trafić ze względu na brak znajomości tego typu towarów. Istotne będzie przeglądnięcie oferty wybranego producenta i zdobycie informacji na temat tego, z jakich tworzyw wykonane są wszystkie jego części. Nieduża część dzieci może mieć uczulenie na niektóre substancje wykorzystywane do produkcji siedzisk i fotelików dla dzieci. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że niektóre materiały wręcz podrażniają skórę maluszka. Warto zatem wiedzieć jak najwięcej o produkcji siedzisk, zanim wybierzemy się na zakupy. Istotne jest również to, by korzystać z oferty znanego producenta.