Poznaj największe zalety prywatnego przedszkola


przedszkole sportowe

Prywatne przedszkole jest dobrą alternatywą dla wielu rodziców. W większości przypadków, zapisując nasze dziecko do prywatnego przedszkola, możemy skorzystać ze szczególnie ciekawego programu nauczania. Zarządcy przedszkoli oferują najmłodszym różnorodne zajęcia dodatkowe oraz naukę języka. Podstawową cechą takiego przedszkola jest możliwość rozwoju swoich umiejętności i poznania pasji. Maluchy często bardzo chętnie korzystają z dodatkowych zajęć, jakie organizowane są przez przedszkole. Organizując poniższe zajęcia, dzieci są w stanie rozwinąć więcej umiejętności już od najmłodszych lat.
Trzeba także dodać, że wszystkie zajęcia mogą urozmaicić dzieciom pobyt w przedszkolu.

Funkcjonowanie takiego przedszkola zapewnia szybkie przystosowanie się dzieci do nowego miejsca. przedszkole bowiem posiada kilkumiesięczny program adaptacyjny. Do każdego dziecka program taki jest dopasowywany w indywidualny sposób, po konsultacji z psychologiem i pedagogiem.
Oprócz różnorodnych zajęć dodatkowych, na jakie można zapisać nasze dzieci, przedszkole oferuje pełną opiekę logopedy i psychologa. Prawidłowy rozwój maluchów jest najbardziej istotny zarówno dla rodziców, jak i dla zarządców przedszkola. W tym celu, pedagog w razie problemów, przeprowadza rozmowy z rodzicami i z dzieckiem, by pozbyć się u malucha wad wymowy lub innych problemów.

Lekcje języków obcych

Pierwszą i najważniejszą zaletą przedszkola prywatnego, jest nauka języków. Przedszkole językowe kładzie duży nacisk na rozpoczęcie nauki języka obcego już od najmłodszych lat. W zajęciach z języka uczestniczą wszystkie dzieci. Do umiejętności dzieci dostosowywany jest tok nauczania. Dzięki temu, nasze dzieci nauczą się podstawowych zwrotów już w wieku kilku lat. Na zajęciach, maluchy poznają również dość szeroki zakres słownictwa.
Po ukończeniu przedszkola, dzieci osiągną pewien stopień umiejętności językowych, które będą mogły dalej rozwijać. Warto dodać, że przedszkole realizuje tok nauczania z języka angielskiego i hiszpańskiego.

Sportowe przedszkole

przedszkole sportoweOprócz możliwości nauki języków obcych, dzieci mogą korzystać z wielu dyscyplin sportowych. Przedszkole korzysta bowiem z dużej hali sportowej z bezpieczną nawierzchnią. Na sali znajduje się potrzebny sprzęt do ćwiczeń oraz ściankę do wspinaczki. Tuż obok hali, znajduje się wielki – 17 metrowy basen. Jest on dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci.
Zarządcy przedszkola organizują program sportowy w celu rozbudzenia w dzieciach pasji do aktywności fizycznej oraz poprawy ich kondycji fizycznej.
Trzeba dodać, że dzieci korzystają z powyższych obiektów bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynku. Zajęcia odbywają się co tydzień, według ustalonego harmonogramu.

Inne zajęcia dodatkowe

Nauka języków obcych i różnorodne dyscypliny sportowe, w jakich mogą uczestniczyć dzieci, to nie wszystko. Przedszkole dodatkowo przygotowało dla najmłodszych inne zajęcia – np. z robotyki, z gry w szachy, tańca czy pływania. Dodatkowo, dzieci mają okazję nauczyć się trenowania sztuk walki – np. aikido. Do tego, organizowane są zajęcia rytmiczne oraz gimnastyka ogólnorozwojowa.

Prywatne przedszkole jest dziś dość często wybierane przez młodych rodziców. Wszyscy chcemy, by nasze dzieci rozwijały się prawidłowo i zdobywało nowe pasje. Jeśli od najmłodszych lat, nasze dzieci będą rozwijać w sobie umiejętności językowe, naukę pływania lub tańca, może to bardzo zaprocentować w przyszłości. Dzieci w przedszkolu prywatnym mają zapewnioną opiekę i prowadzenie zajęć przez specjalistów. Maluchy takie mogą sobie znacznie lepiej poradzić w szkole i w późniejszych latach. Warto więc znać ofertę dobrego przedszkola w naszej okolicy.