Co zrobić z dziećmi podczas wesela – profesjonalna opieka nad dziećmi.


dzieci na weselu

Animator jest z osobą organizującą wolny czas dzieciom podczas wakacyjnych wycieczek, komunii, uroczystości i przede wszystkim wesel. Zwłaszcza w ostatnim przypadku jego obecność może okazać się wyjątkowo potrzebna. Wesela bardzo często trwają wyjątkowo długo, a dzieci szybko tracą zainteresowania, zaczynają się nudzić i marudzić utrudniając tym rodzicom dobrą zabawę.

Jeżeli Państwo Młodzi spodziewają się, że na ich przyjęciu pojawią się maluchy, zatrudnienie animatora jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo często zdarza się sytuacja gdy goście zapraszani na wesele rezygnują z przyjazdu na przyjęcie właśnie ze względu na dzieci. Ich obecność i przede wszystkim pojawiające się niezadowolenie przyczynia się przeważnie do konieczności szybszego zakończenia uczestnictwa w zabawie całej rodziny. Aby zapobiec takim sytuacjom młoda para często zawczasu rozpoczyna organizację czasu wolnego dla najmłodszych. Dzięki temu zarówno oni jak i ich rodzice będą mogli miło spędzić czas podczas uroczystości. Animator podczas swojej pracy zapewnia wypełnienie czasu pomiędzy posiłkami przeróżnymi zabawami, gwarantując, że rodzice mogą spokojnie bawić się w swoim towarzystwie i jednocześnie nie denerwować się co się dzieje z ich pociechami. Dzieci w tym czasie znajdą się pod opieką profesjonalistów, którzy zadbają zarówno o radosną zabawę jak i bezpieczeństwo.

Jakie zabawy są najczęściej wybierane?

opieka nad dziećmi podczas weselaDzieci chętnie bawią się kolorową chustą edukacyjną oraz biorą udział we wszelkich grach integracyjnych, dzięki którym mogą zapoznać się z innymi maluchami z rodziny. Często animatorzy wprowadzają takie atrakcje jak puszczanie baniek mydlanych, skręcanie zwierzątek z balonów, kalambury. Niekiedy w sytuacji gdy zarówno para młoda jak i rodzice dzieci wyrażą taką zgodę organizowane są warsztaty malowania twarzy lub eksperymentów naukowych. Aby zabawa mogła przebiegać w miłej atmosferze część dla dzieci przeważnie znajduje się w oddali od głównej sali gdy bawią się rodzice. Zazwyczaj przygotowywany jest osobny stolik z przekąskami i napojami dla maluchów. Jeśli para zdecyduje się na bardziej rozbudowaną część zabaw dla dzieci możliwe jest wykorzystanie dmuchanych zjeżdżalni czy urządzeń do robienia waty cukrowej lub popcornu.

Jak wybrać dobrego animatora i jakich kosztów należy się spodziewać?

Zakres cen może się znacząco różnić w zależności od regionu czy miasta w jakim będzie odbywała się uroczystość. Kwoty zaczynają się od kilku do kilkuset złotych za godzinę. Aby zagwarantować dobrą opiekę dzieciom nie warto podejmować wyboru porównując ceny i korzystając z najtańszych okazji. W tej branży zazwyczaj cena jest proporcjonalna do umiejętności i doświadczenia animatora.

Zwróćmy uwagę by wybierać takich animatorów, którzy w ramach czasu pracy wliczają użycie sprzętu. Najlepiej jeśli wszystkie atrakcje od razu będą mieli wliczone w cenę – wówczas świadomie podejmiemy wyboru i rachunek końcowy nie będzie dla nas zaskoczeniem. Najkorzystniej jest gdy animator z góry sam zaproponuje przedstawienie dokładnej umowy, w której zawarte będą wszystkie szczegóły odnośnie współpracy.

Nie warto dać się nabrać na puste słowa „doświadczony animator”. Każdy może inaczej zinterpretować doświadczenie podczas pracy z dzieckiem. Osobę która określa się takimi przymiotnikami należy poprosić o szczegóły. Pamiętajmy również aby zabawy były dobrane do wieku dzieci, tak aby żadne z maluchów nie czuło się wykluczone z grupy. Dobrze wybrany animator zapewni zadowolenie zarówno dzieci, jak i dorosłych, który będą mieli szansę swobodnie bawić się w swoim towarzystwie.