Popularne rowerki dla 4-latków. Na czym jeżdżą dzieci?


Rowerek dziecięcy

Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka jest często trudniejszy, niż dla dorosłego. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę fakt, że dzieci szybko mogą wyrosnąć z rowerka. Poza tym, rowerek dla małego dziecka musi być szczególnie wygodny i bezpieczny. Dzieci w tym wieku dopiero uczą się bowiem jazdy na rowerze. Jednoślady, jakie są najpopularniejsze dla dzieci w tym wieku, to między innymi rowerki biegowe.
Bardzo często wozimy swoje dzieci w foteliku podczas jazdy na rowerze. Jest to szansa na oswojenie dziecka z rowerem. Jazda na rowerze stanowi jedną z najbardziej przyjemnych i zdrowych aktywności fizycznych. Warto więc oswoić dziecko i zachęcić je do praktykowania tej aktywności.

Podczas wybierania odpowiedniego roweru dla naszego dziecka, najważniejszym kryterium jest jego wielkość. Obecnie, można wymieniać koła na większe, wraz ze wzrostem dziecka.
Specjaliści zawsze zalecają przymiarkę rowerka. Jest to o tyle pomocne, że dziecko może samo stwierdzić, czy na danym rowerku czuje się wygodnie.

  • Kross Denis,
  • Rowerki marki FROG,
  • Rowerki WOOM,
  • Islabikes,
  • Early Rider,
  • Cube Kid 160,
  • Canyon Offspring AL. 16.

Są to tylko niektóre z bardziej kojarzonych marek i typów rowerków dla najmłodszych. Wymienione marki charakteryzują się lekkimi, aluminiowymi ramami. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne. Maluchy bowiem nie mają na tyle siły, by pchać rower cięższy od nich samych. Jednak w dziecięcych rowerkach nie tylko rama jest lekka i wygodna. Wszystkie elementy, takie jak kierownica, koła, bagażnik, błotniki i inne, powinny mieć najmniejszą wagę.

Istnieje wiele modeli rowerków dla dzieci – obecnie możemy je spotkać w każdym sklepie sportowym i rowerowym. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać dziecku taki rowerek, który będzie wygodny i bezpieczny. Często, wybór rowerka dla dziecka jest bardziej problematyczny i czasochłonny, niż wybór roweru dla nas. Dzięki szerokiej ofercie – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – możemy zaopatrzyć nasze dziecko w rowerek atrakcyjny wizualnie i bezpieczny.

Na czym jeżdżą dzieci?

Rower dla dziecka powinien pochodzić przede wszystkim od znanego i zaufanego producenta. Jest to bowiem gwarancja na jakość oraz bezpieczeństwo. Warto także wybrać rowerek, w którym będziemy mogli wymieniać koła co pewien czas. Dzieci szybko rosną i najsensowniejszym rozwiązaniem jest zakup roweru, w którym można wymieniać koła bez większego problemu. Oszczędzi to niepotrzebnych kosztów, a dziecko będzie miało ten sam rower, do którego się zapewne przyzwyczai.

Istotne jest dopasowanie rozmiaru kół. 24 lub 26 cali, to najbardziej znany rozmiar kół do dziecięcego rowerka. Oprócz rozmiaru kół, istotna jest także rama. W zależności od wieku, wagi i wzrostu dziecka, należy dopasować odpowiednie rozmiary kół i ramy. Ponadto, należy zwracać dużą uwagę na długość nogi. Dziecko zawsze musi mieć możliwość dotknięcia stopami podłoża.

Rowerek Puky
Rowerek Puky – rowerek dziecięcy 12″ dostępny jest w sklepie PM Bike.

Rowerki biegowe – jest to dziś jeden z najbardziej znanych jednośladów, które pozwalaj oswoić dziecko z pojazdem, jakim jest rower. Rowerek taki nie posiada pedałów, a rozmiar kół wynosi 10 lub 12 cali. Maluchy, korzystając z takich rowerków, mogą nauczyć się jazdy.

Odpychając się nogami od podłoża, będą w stanie rozpędzić rower. Główną cechą rowerków biegowych powinna być maksymalnie prosta konstrukcja. Najczęściej, rower taki jest wyposażany jedynie w hamulce.

Dla dziecka, które ma 4 latka, warto pomyśleć o rowerku, którego koła mają 16 cali. Dość częstym wyborem rodziców, są rowerki posiadające dwa dodatkowe kółka po bokach. Stanowią one amortyzację przed upadkiem. Takie rowery są praktycznie wyposażone w podstawowe elementy.

Rower biegowy Puky
Rower biegowy Puky – dostępny w PM Bike za 288 złotych.

 

Nie mają one często przerzutek, ponieważ małemu dziecku nie jest to jeszcze potrzebne.
Czteroletnie dzieci potrzebują roweru, który będzie wygodny i bezpieczny. Poza tym, warto kupić dziecku rower w kolorze, który najbardziej lubi – będzie to stanowić formę zachęty do częstszego jeżdżenia. Warto również pomyśleć o ciekawych ochraniaczach i kasku, który będzie pasować do rowerka.