Czego potrzebuje niemowlę na plaży?


niemowle na plaży

Pierwsze wakacje na plaży z niemowlakiem to nie lada wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak wiadomo, tak małe dziecko nie powinno być wystawione na działanie promieni słonecznych. Pierwszym krokiem będzie więc zakupienie w aptece specjalnego kremu dla dzieci z filtrem SPF 50. Pamiętaj, aby posmarować dziecko na pół godziny przed wyjściem na plażę. No i obowiązkowo musicie zabrać ze sobą czapkę z daszkiem i parasol. Istnieją również ograniczenia czasowe. Tak małe dzieci nie powinny przebywać na słońcu pomiędzy godziną 11:00, a 15:00.

Świetna zabawa

Plaża dla większego dziecka jest niczym wielka piaskownica. Wiele dzieci początkowo nie potrafi zrozumieć tego ogromu, jednak szybko się adaptują i chętnie sięgają po zabawki w postaci wiaderek i łopatek. Bałtyk nie jest najlepszym morzem na kąpiele dla tak małych dzieci z uwagi na zimno i brud. Świetnym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą wanienki, którą  można napełnić czystą wodą. Ta szybko się nagrzeje i będzie idealnym ochłodzeniem dla malucha.

dziecko na plaży

Jaki kostium kąpielowy dla niemowlaka?

Na polskich plażach najczęściej widzimy gołe niemowlaki lub takie w samej pieluszce. Okazuje się jednak, ze i one powinny nosić strój kąpielowy. Nie chodzi tutaj o fanaberię, tylko o dodatkową ochronę przed słońcem. Dodatkowo taki strój nie pozwala dostać się piaskowi pod pieluszkę. Jest to ważne szczególnie w przypadku dziewczynek, które mają większą skłonność do infekcji.

Co zamiast wózka?

Każdy kto zabrał wózek dziecięcy na plażę wie, że był to błąd i prawdziwa udręka. Najlepsza alternatywą będzie wiec chusta do noszenia dziecka lub nosidełko. Oczywiście nie należy rezygnować z wózka, posłuży nam jako narzędzie do transportu na plażę całego ekwipunku, wraz z niemowlakiem.