Portal wiedzy o najmÅ?odszych

Maskotki interaktywne dla dzieci

Opublikowano przez dnia Lis 24, 2017 w kategorii Zabawki

Maskotki interaktywne dla dzieci

Maskotki interaktywne są dziś jednymi z najczęściej kupowanych zabawek dla dzieci. Ich popularność nie powinna jednak nikogo dziwić. Zabawka, która reaguje na zachowanie dziecka stwarza jedyną w swoim rodzaju więź pomiędzy maluchem, a jego pluszakiem. Te wspaniałe, kolorowe maskotki nie są jednak jedynie formą rozrywki. Ich właściwości edukacyjne to jeden z powodów, dla których rodzice tak chętnie godzą się na zakup kolejnych zabawek. Nauka poprzez rozrywkę daje niesamowite rezultaty, umożliwiając dziecku rozwój w każdej dziedzinie życia. Jak wykorzystać rolę, jaką interaktywna maskota odgrywa w życiu dziecka na jego korzyść?

Przemyślany zakup

Pluszowe chodzące pieski, mruczące kotki czy lalki, które można nakarmić zwykle nie kojarzą się rodzicom z nauką i rozwojem. Nic bardziej mylnego. Pozwalając dziecku na zabawę umożliwiamy rozwój tak zwanych umiejętności miękkich, ćwiczymy jego empatię, prawidłowe reakcje emocjonalne i uczymy tworzyć więzi. Jest to, bezsprzecznie, jedna z najlepszych form przygotowania dzieci do dalszego życia i wstąpienia w społeczeństwo.

Należy jednak pamiętać, by dziecko, poza poczuciem własności i instynktem opiekuńczym nad zabawką, wyrobiło sobie nawyk dzielenia się z innymi. Jeśli maleństwo ma rodzeństwo, jest to doskonała okazja, jeśli jednak nie – sami musimy zadbać o to, by dziecko nie bawiło się zabawką zawsze samo. Choć interaktywne zabawki kojarzone są z rozrywką, dzięki której rodzice mogą odetchnąć, ich rola zostaje w pełni odegrana dopiero wtedy, gdy w zabawę zaangażują się osoby trzecie.

zabawki interaktywne dla dziewczynek

Zabawka, która uczy

Zupełnie inną kategorię reprezentują maskotki, które same w sobie zawierają elementy edukacyjne. Mogą to być lalki śpiewające piosenki, pluszaki zachęcające dziecko do liczenia i postaci z bajek recytujące alfabet. Wprowadzenie do życia dziecka maskotki interaktywnej, która będzie reagowała na jego zachowanie i promowała rozwój myślenia jest doskonałym pomysłem na bezkonfliktowe wprowadzenie elementów nauki do zabawy.

Najbardziej popularne maskotki

Poruszające się zwierzątka to jedna z najbardziej popularnych odmian interaktywnych maskotek. Uciekające biedronki, mruczące kotki z kłębkiem wełny czy pieski na smyczy to tylko niektóre z przykładów tego typu zabawek. To doskonały sposób na nauczenie dziecka odpowiedzialności i pierwszy test przed wprowadzeniem do życia rodzinnego prawdziwego pupila. Równie popularne stały się w ostatnich latach roboty, wprowadzające dziecko w erę technologiczną w spokojnym, dopasowanym do umiejętności i potrzeb malucha tempie. Roboty potrafią mówić, odpowiadać na pytania dzieci, a także przedstawiać w sposób nieinwazyjny elementy edukacyjne.

Maskotki interaktywne są niewątpliwie jednym z najlepszych rozwiązań dla dzieci, które nie potrafią skupić się zbyt długo na jednej czynności. Zabawka, która samoistnie przyciąga uwagę dziecka i potrafi zaskoczyć może stać się metodą na wyciszenie malucha przed nocą, jak i zwrócenie jego uwagi w ciągu dnia.